2009-08-01

"MALI POWSTAŃCY - Warszawa 1944"

.
Wielu osobom gry planszowe wciąż jeszcze kojarzą się z prostymi, dziecięcymi grami typu grzybobranie czy chińczyk. A świat planszówkowy poszedł już znacznie dalej. Wiele współczesnych gier planszowych to produkty na najwyższym poziomie zarówno pod względem atrakcyjności wizualnej jaki i jakości produkcji. Jeżeli dodać do tego niezmiernie ciekawą tematykę wielu współczesnych gier, to mamy gotowy produkt, który potrafi pozytywnie zaskoczyć osoby przyzwyczajone do tradycyjnych gier planszowych, obecnych na półkach "od zawsze".
Jesteśmy przekonani, że gra "MALI POWSTAŃCY - Warszawa 1944" będzie grą, która zarówno tematyką oraz formą, jak i jakością wykonania mile zaskoczy wiele osób i bardzo pozytywnie zostanie przyjęta przez graczy.

Autorem gry jest Filip Miłuński, dziennikarz, pasjonat gier planszowych współpracujący z blogiem "GamesFanatic.net".

OPIS GRY
Będzie to rodzinna gra planszowa, przeznaczona dla 2-4 graczy w wieku 8-108 lat. Gra będzie zawierać dwa warianty:
- podstawowy (dla graczy w wieku 8+, czas rozgrywki: 30 min)
- zaawansowany (dla graczy w wieku 10+, czas rozgrywki: 60 min).

Gra "MALI POWSTAŃCY - Warszawa 1944" będzie próbą przeniesienia na planszę funkcjonowania powstańczej poczty. Młodzi harcerze "Zawiszacy" z narażeniem życia przenosili pocztę i rozkazy pomiędzy oddziałami powstańczymi, pomagając w ten sposób w walce z okupantem.

Każdy z graczy wcieli się w rolę zastępowego grupy harcerzy. Celem będzie dostarczenie jak największej liczby rozkazów. Harcerze z różnych zastępów będą rywalizować ze sobą o to, kto najszybciej doręczy rozkazy na miejsce. Często jednak gracze zmuszeni będą współpracować ze sobą. Jeśli jakiś rozkaz nie zostanie doręczony na czas, oddziały powstańców stracą poszczególne obiekty, a nawet całe dzielnice. Jeśli zbyt wiele dzielnic zostanie zajętych przez oddziały wroga, gra zakończy się porażką wszystkich graczy.

CEL GRY
Celem gry będzie zdobycie jak największej liczby punktów. Punkty można będzie zdobywać przede wszystkim poprzez przenoszenie pomiędzy obiektami rozkazów wydawanych przez dowódców oddziałów powstańczych. Dodatkowe punkty można będzie zdobyć na koniec gry za szczęśliwy powrót harcerzy do obiektów startowych.
W wariancie rozszerzonym gry dodatkowe punkty zdobędą również gracze, którzy w trakcie gry zrealizują otrzymane na początku rozgrywki sekretne cele.

Poniżej wstępne projekty kilku elementów gry.

KARTY RUCHU:



.


PLANSZA:


KARTY ROZKAZÓW:


Już niedługo poznacie kolejne szczegóły związane z grą oraz dowiecie się, skąd autor gry Filip Miłuński czerpał inspirację i jak powstał pomysł gry o tematyce powstańczej..
.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz